Voyager
Specifications
| Type | Power |
|---|---|
| Length | 84' / 25m |
| Beam | 23' / 7m |
| Draft | 10' / 3m |
| Builder | Custom |
| Built | 2004 / 2025 (Refitted) |
| Speed | 10 Knots Cruising / 12 Knots Max |
Accommodations
The epitome of comfort and elegance for an unforgettable voyage!
A magnificent yacht with spacious rooms for 6 adults + 2 kids, accommodating 14 guests during the day.
Enjoy 6 dining & relaxation areas and >250m² of living space on the sea.
A highly skilled and attentive crew of 4,
including a chef, to elevate your journey to extraordinary heights.
Amenities
- Air Conditioning
- Ice Maker
- Water Maker (6000 liters)
- Communication (VHF <br /> Wifi onboard )
- Internet Access
- Generator
- Power Inverter
- Sun Awning
- Deck Shower
- Bimini
- BBQ
- Hair Dryer
- VCR/DVD
- Salon Stereo
- Board Games
Additional Amenities
Audi Flite board
Jet ski trix
5 x Scuba equipment
Additional Entertainment
Upgraded BT sound system
Large sundeck
Let's Start Planning Your Trip
Mainsail has built a highly experienced team of brokers throughout the years to make your charter experience seamless. Take advantage of over 50 years of combined travel experience at no cost to you!
InquireWater Activities
Tender (Ribtec 535 RIB , 60hp, 8 Pax)
- Scuba Onboard (Request Details)
- Jet Skis
- Stand-Up Paddle Board (2)
- Tube (2)
- 1-Man Kayak (1)
- 2-Man Kayak (1)
- Snorkel Gear
- Swim Platform
- Dinghy Sailing
- Beach Games
- Deep Sea Fishing
Crew
| Crew | 4 |
|---|---|
| Captain | Andre |
| Nationality | Maltese |
| Born | 1987 |
| License | 200GT |
| Languages Spoken | English - Afrikaans - Maltese - Balinese |
Let's Start Planning Your Trip
Mainsail has built a highly experienced team of brokers throughout the years to make your charter experience seamless. Take advantage of over 50 years of combined travel experience at no cost to you!
InquireYacht Availability & Rates
- Available
- Booked
- Hold/Option
- Unavailable
| Season | 2 Pax | 3 Pax | 4 Pax | 5 Pax | 6 Pax | 7 Pax | 8 Pax | 9 Pax | 10 Pax | 11 Pax | 12 Pax |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| No rate information available | |||||||||||