Truco II
Her many facets, her unrivaled perfection, her mysterious complexity. The 80' Azimut is truly the royal jewel of her class. With its generous space and splendid decor, it is your residence at sea. With its perfect design and powerful capacity it is the yacht of your dreams. You will love entertaining friends and family aboard this elegant vessel as she has ample spaces to choose from for cocktail parties, elegant dining, relaxing with a book or just feeling the wind rush through your hair as she goes max speed of 30 knots to your next adventure.
Waterslide is available at an additional cost.
This Boat has a stellar crew that will ensure the best service and attention from the moment you arrive to the dock. Ideal for the perfect Miami boat experience in Key Biscayne, Sandbar and many more locations
Specifications
| Type | Power |
|---|---|
| Length | 80' / 24m |
| Beam | 20' / 6m |
| Draft | 9' / 3m |
| Builder | Leopard |
| Built | 2008 / 2021 (Refitted) |
| Speed | 20 Knots Cruising / 30 Knots Max |
Amenities
- Air Conditioning
Additional Amenities
Floating Cabana, Floating Lounge, Floating Deck
Let's Start Planning Your Trip
Mainsail has built a highly experienced team of brokers throughout the years to make your charter experience seamless. Take advantage of over 50 years of combined travel experience at no cost to you!
InquireWater Activities
- Scuba Onboard (Request Details)
- Jet Skis
- Waverunners
Crew
| Crew | 3 |
|---|---|
| Captain | Mike Davidson |
Let's Start Planning Your Trip
Mainsail has built a highly experienced team of brokers throughout the years to make your charter experience seamless. Take advantage of over 50 years of combined travel experience at no cost to you!
InquireYacht Availability & Rates
- Available
- Booked
- Hold/Option
- Unavailable
| Season | 2 Pax | 3 Pax | 4 Pax | 5 Pax | 6 Pax | 7 Pax | 8 Pax | 9 Pax | 10 Pax | 11 Pax | 12 Pax |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| No rate information available | |||||||||||