Serenad A
Specifications
| Type | Monohull |
|---|---|
| Length | 23m / 75' |
| Beam | 6m / 19'8" |
| Draft | 3m / 9'10" |
| Builder | Custom |
| Built | 2003 / 2021 (Refitted) |
| Speed | 10 Knots Cruising / 12 Knots Max |
Accommodations
4 cabins (2 Double, 2 Twin)
There's no master cabin onboard
Each suite has its own ensuite facilities with proper showers
Amenities
- Air Conditioning
Additional Amenities
Zar Mini Tender 5mt with Evinrude 90HP
Water Ski
2 x Paddle Board
Ringo
Swinging chair on the sea
Transperent canoe
Water Carpet
Snorkelling gear
Drone
Additional Entertainment
Wi-Fi
TV in the saloon
USB connection for your divices
Open Air Cinema
Escape P9 Soundsystem
Bluetooth Music Connector
Free Drone Footage to Create Unforgettable Memories
Let's Start Planning Your Trip
Mainsail has built a highly experienced team of brokers throughout the years to make your charter experience seamless. Take advantage of over 50 years of combined travel experience at no cost to you!
InquireWater Activities
Tender 5m Zar Mini Tender with Evinrude
- Scuba Onboard (Request Details)
Crew
| Crew | 4 |
|---|
Let's Start Planning Your Trip
Mainsail has built a highly experienced team of brokers throughout the years to make your charter experience seamless. Take advantage of over 50 years of combined travel experience at no cost to you!
InquireYacht Availability & Rates
- Available
- Booked
- Hold/Option
- Unavailable
| Season | 2 Pax | 3 Pax | 4 Pax | 5 Pax | 6 Pax | 7 Pax | 8 Pax | 9 Pax | 10 Pax | 11 Pax | 12 Pax |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| No rate information available | |||||||||||