Satori
Specifications
| Type | Power |
|---|---|
| Length | 32m / 108' |
| Beam | 7m / 23' |
| Draft | 2m / 6'7" |
| Builder | . |
| Built | 2002 / 2022 (Refitted) |
| Speed | 23 Knots Cruising / 26 Knots Max |
Accommodations
Master Cabin with a king-size bed on the Main Deck
VIP Cabin with a king-size bed plus 2 Pullman berths
1 VIP Cabin with queen-size bed plus 2 Pullman berths
1 Double Cabin with double bed plus 1 child's Pullman berth
1 Triple Cabin with 3 twin beds
All Cabins with en suite bathrooms
Amenities
- Air Conditioning
- VCR/DVD
Additional Amenities
1 x Sea-Doo Spark Jet Ski
2 x Seabob F5S
2 x Aquamarina Stand Up Paddle Boards (SUP)
1 x JOBE “lunar” towable 3 persons
2 x JOBE “ rumble” towables 1 person each
9 x Life Vests of different sizes.
Various Snorkeling Equipment
Additional Entertainment
Projector in Salon
All cabins with their own TV
Let's Start Planning Your Trip
Mainsail has built a highly experienced team of brokers throughout the years to make your charter experience seamless. Take advantage of over 50 years of combined travel experience at no cost to you!
InquireWater Activities
Tender Geniuss 380 Tender
- Scuba Onboard (Request Details)
- Jet Skis
Crew
| Crew | 6 |
|---|---|
| Captain | Pavlos Barakas |
| Nationality | Greek |
Let's Start Planning Your Trip
Mainsail has built a highly experienced team of brokers throughout the years to make your charter experience seamless. Take advantage of over 50 years of combined travel experience at no cost to you!
InquireYacht Availability & Rates
- Available
- Booked
- Hold/Option
- Unavailable
| Season | 2 Pax | 3 Pax | 4 Pax | 5 Pax | 6 Pax | 7 Pax | 8 Pax | 9 Pax | 10 Pax | 11 Pax | 12 Pax |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| No rate information available | |||||||||||