yachtId = 10635
Oxyzen
35m / 114' - Custom - 2007
€45,000/week - €49,500/week
Guests
18
Crew
6
Cabins
8
Bathrooms
8
Sleep Accommodations
2 Kings, 2 Queens, 2 Doubles, 2 Twins
Summer
Greece
Specifications
| Type | Monohull, Motorsailer |
|---|---|
| Length | 35m / 114' |
| Beam | 7m / 23' |
| Draft | 3m / 9'10" |
| Builder | Custom |
| Built | 2007 |
| Speed | 10knots Knots Cruising |
Amenities
- Air Conditioning
- Gym
- Ice Maker
- Water Maker (12,000Ltr)
- Internet Access
- Generator
- Power Inverter
- Sun Awning
- Deck Shower
- Bimini
- BBQ
- Hair Dryer
- VCR/DVD
- Salon Stereo
Let's Start Planning Your Trip
Mainsail has built a highly experienced team of brokers throughout the years to make your charter experience seamless. Take advantage of over 50 years of combined travel experience at no cost to you!
InquireWater Activities
Tender 4.85m
- Scuba Onboard (Request Details)
- Stand-Up Paddle Board
- Adult Water Skis
- Kids Water Skis
- Tube
- 1-Man Kayak
- SeaScooter
- Snorkel Gear
- Float Mats
- Deep Sea Fishing
Crew
| Crew | 6 |
|---|---|
| Captain | Elpidoforos BOUGIOUKAS |
| Nationality | Greek |
| Languages Spoken | English, Russian, Ukrainian, Greek |
Let's Start Planning Your Trip
Mainsail has built a highly experienced team of brokers throughout the years to make your charter experience seamless. Take advantage of over 50 years of combined travel experience at no cost to you!
InquireYacht Availability & Rates
Summer
Greece
- Available
- Booked
- Hold/Option
- Unavailable
Apr 2026
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
May 2026
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Jun 2026
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Jul 2026
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Aug 2026
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Sep 2026
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Oct 2026
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Nov 2026
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Dec 2026
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Jan 2027
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Feb 2027
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Mar 2027
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
| Season | 2 Pax | 3 Pax | 4 Pax | 5 Pax | 6 Pax | 7 Pax | 8 Pax | 9 Pax | 10 Pax | 11 Pax | 12 Pax |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| No rate information available | |||||||||||