Medusa
Specifications
| Type | Power |
|---|---|
| Length | 21m / 70' |
| Beam | 5m / 16'5" |
| Draft | 1m / 3'3" |
| Builder | Azimut |
| Built | 2005 / 2023 (Refitted) |
| Speed | 20 Knots Cruising |
Accommodations
1 Master, 1 VIP and 2 Twin Cabins (one of the Twin Cabins is convertible to a Double Cabin), all with en-suite facilities
SIZE OF BEDS:
MASTER (1,90m × 1,65m)
VIP (2,05m × 1,55m)
TWIN 1 (1,95m × 0,90m) + (1,80m × 0,90m)
TWIN 2 (2x1,90m × 0,75m) this is also convertible to a double size bed of (1,90m × 1,80m)
Amenities
- Air Conditioning
- Ice Maker
- Internet Access
- Bimini
- VCR/DVD
- Salon Stereo
Let's Start Planning Your Trip
Mainsail has built a highly experienced team of brokers throughout the years to make your charter experience seamless. Take advantage of over 50 years of combined travel experience at no cost to you!
InquireWater Activities
Tender Brick tender with YAMAHA 50 hp Outboard Engine
- Scuba Onboard (Request Details)
- Waverunners (1)
- Stand-Up Paddle Board (1)
- Adult Water Skis
- Tube (2)
Crew
| Crew | 4 |
|---|
Let's Start Planning Your Trip
Mainsail has built a highly experienced team of brokers throughout the years to make your charter experience seamless. Take advantage of over 50 years of combined travel experience at no cost to you!
InquireYacht Availability & Rates
- Available
- Booked
- Hold/Option
- Unavailable
| Season | 2 Pax | 3 Pax | 4 Pax | 5 Pax | 6 Pax | 7 Pax | 8 Pax | 9 Pax | 10 Pax | 11 Pax | 12 Pax |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| No rate information available | |||||||||||