Maske
Specifications
| Type | Monohull, Motorsailer |
|---|---|
| Length | 27m / 90' |
| Beam | 7m / 23' |
| Draft | 3m / 9'10" |
| Builder | Fethiye Shipyard |
| Built | 2014 / 2018 (Refitted) |
| Speed | 9 Knots Cruising / 12 Knots Max |
Accommodations
Cabins: 1 Master, 4 Double
Bathroom: 5 (Ensuite with shower cells)
Toilet type: House type
Air-conditioning: Yes
A/C Use: 0/24 h
TY System: In salon and all cabins
Music System: In salon, Deck speakers
Other Equipment: Ice machine x 2, Filter coffee machine, Espresso coffee machine Wi-Fi, Radio Bluetooth connection, Satellite TV program, safe, watermaker, barbecue, PlayStation 4, karaoke…
Deck equipment: Fishing tackle, Sun awnings, Sun mattresses, Deck shower, Sea ladder
Tender: 6.50 Mt. Highfield with 150 Hp Outboard
Water Toys: Jet Ski, Water Ski, Stand up paddle board x 2, Seadoo / Seascooter, Tube, Canoe
Snorkelling equipment
Amenities
- Air Conditioning
- Ice Maker
- Water Maker (6000)
- Internet Access
- Satellite TV
- Generator
- Sun Awning
- Deck Shower
- BBQ
- Hair Dryer
- VCR/DVD
- Salon Stereo
- CDs
- Board Games
Let's Start Planning Your Trip
Mainsail has built a highly experienced team of brokers throughout the years to make your charter experience seamless. Take advantage of over 50 years of combined travel experience at no cost to you!
InquireWater Activities
Tender (Highfield 6.5 M, 150hp, 10 Pax)
- Scuba Onboard (Request Details)
- Jet Skis (1)
- Stand-Up Paddle Board (2)
- Adult Water Skis
- Kids Water Skis
- Tube
- Wake Board
- 1-Man Kayak
- SeaScooter
- Snorkel Gear
- Float Mats
- Swim Platform
- Boarding Ladder
- Beach Games
Crew
| Crew | 4 |
|---|---|
| Captain | Marko Džolić |
| Nationality | Croatian |
| Born | 1989 |
| License | category A |
| Languages Spoken | English Croatian |
Deckhand: Roko was born in 1999. He's been working as a sailor for the last 3 years. He is very good with all of the boat equipment and he is always at guest’s disposal for all their needs. He is a very entertaining personality, has great communication skills and is always open to conversation with the guests. Roko will take care that on the deck everything goes smoothly.
Hostess: Katarina was born in 1997. She earned her experience in serving while working in various restaurants. Katarina is very likeable and always has a smile on her face. She will take care of the tidiness on board and make sure that the boat is clean. She will constantly be at the guest’s service, at all
times. Other than taking responsibly of the cleanliness, Katarina will make sure that the table is always perfectly arranged and the food is served.
Let's Start Planning Your Trip
Mainsail has built a highly experienced team of brokers throughout the years to make your charter experience seamless. Take advantage of over 50 years of combined travel experience at no cost to you!
InquireYacht Availability & Rates
- Available
- Booked
- Hold/Option
- Unavailable
| Season | 2 Pax | 3 Pax | 4 Pax | 5 Pax | 6 Pax | 7 Pax | 8 Pax | 9 Pax | 10 Pax | 11 Pax | 12 Pax |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| No rate information available | |||||||||||