yachtId = 6986
Linda
32m / 104' - Aegean Build - 2000 / 2020 (Refitted)
€19,470/week - €24,779/week
Guests
14
Crew
4
Cabins
7
Bathrooms
7
Sleep Accommodations
5 Queens, 2 Twins
Summer
Croatia
Winter
Croatia
Specifications
| Type | Monohull, Motorsailer |
|---|---|
| Length | 32m / 104' |
| Beam | 6m / 19'8" |
| Draft | 2m / 6'7" |
| Builder | Aegean Build |
| Built | 2000 / 2020 (Refitted) |
| Speed | 8 knots Knots Cruising / 9 knots Knots Max |
Amenities
- Air Conditioning
- Ice Maker
- Internet Access
- Generator
- Power Inverter
- Deck Shower
- Bimini
- Hair Dryer
- VCR/DVD
- Salon Stereo
- CDs
- Board Games
Let's Start Planning Your Trip
Mainsail has built a highly experienced team of brokers throughout the years to make your charter experience seamless. Take advantage of over 50 years of combined travel experience at no cost to you!
InquireWater Activities
Tender 5m Tender with 70Hp outboard
- Scuba Onboard (Request Details)
- Stand-Up Paddle Board (1)
- Adult Water Skis
- Wake Board
- 1-Man Kayak (1)
- Snorkel Gear
- Boarding Ladder
Crew
| Crew | 4 |
|---|---|
| Captain | Pasko Zemunik |
| Nationality | Croatia |
| Born | 1979 |
| License | Yacht Master |
Pasko Zemunik - a can do Captain, he does not shy away from the long itineraries and taking the clients to places beyond traditional touristy places.
Let's Start Planning Your Trip
Mainsail has built a highly experienced team of brokers throughout the years to make your charter experience seamless. Take advantage of over 50 years of combined travel experience at no cost to you!
InquireYacht Availability & Rates
Summer
Croatia
Winter
Croatia
- Available
- Booked
- Hold/Option
- Unavailable
May 2026
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Jun 2026
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Jul 2026
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Aug 2026
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Sep 2026
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Oct 2026
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Nov 2026
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Dec 2026
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Jan 2027
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Feb 2027
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Mar 2027
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Apr 2027
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
| Season | 2 Pax | 3 Pax | 4 Pax | 5 Pax | 6 Pax | 7 Pax | 8 Pax | 9 Pax | 10 Pax | 11 Pax | 12 Pax |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| No rate information available | |||||||||||