Happy Days
HAPPY DAYS
30.00m (98'5") | 5 Cabins | 10 Guests
** HAPPY DAYS DOES NOT CARRY SAILS **
Specifications
| Type | Power |
|---|---|
| Length | 26m / 86' |
| Beam | 6m / 19'8" |
| Draft | 3m / 9'10" |
| Builder | Fethiye Shipyard |
| Built | 2011 / 2021 (Refitted) |
| Speed | 9 knots Knots Cruising / 11 knots Knots Max |
Accommodations
-Saloon with A/C, bar, seating area for 10 guests
-1 aft master cabin with queen size bed, bathroom, A/C, safe box
-1 forward master cabin queen size bed, bathroom, A/C, safe box
-2 port and starboard identical twin cabins with beds, bathroom, A/C, safe box
-1 aft starboard double cabin, bathroom, A/C
-2 separate crew quarters for 5 crew members
Amenities
- Air Conditioning
- Ice Maker
- Water Maker (5000l)
- Internet Access
- Satellite TV
- Generator
- Power Inverter
- Sun Awning
- Deck Shower
- Bimini
- Hair Dryer
- VCR/DVD
- Board Games
Additional Amenities
** HAPPY DAYS DOES NOT CARRY ANY SAILS **
Additional Entertainment
- Bluetooth speakers
Let's Start Planning Your Trip
Mainsail has built a highly experienced team of brokers throughout the years to make your charter experience seamless. Take advantage of over 50 years of combined travel experience at no cost to you!
InquireWater Activities
Tender (6.80m BRIG, 200hp, 10 Pax)
- Scuba Onboard (Request Details)
- Stand-Up Paddle Board (2)
- Adult Water Skis
- Kids Water Skis
- Tube (2)
- Wake Board
- 1-Man Kayak (2)
- Snorkel Gear
- Boarding Ladder
- Fishing Gear (2)
Crew
| Crew | 5 |
|---|
Let's Start Planning Your Trip
Mainsail has built a highly experienced team of brokers throughout the years to make your charter experience seamless. Take advantage of over 50 years of combined travel experience at no cost to you!
InquireYacht Availability & Rates
- Available
- Booked
- Hold/Option
- Unavailable
| Season | 2 Pax | 3 Pax | 4 Pax | 5 Pax | 6 Pax | 7 Pax | 8 Pax | 9 Pax | 10 Pax | 11 Pax | 12 Pax |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| No rate information available | |||||||||||