Queen Of Sea
Specifications
| Type | Monohull, Motorsailer |
|---|---|
| Length | 29m / 95' |
| Beam | 7m / 23' |
| Draft | 3m / 9'10" |
| Builder | Gulet |
| Built | 2007 / 2025 (Refitted) |
| Speed | 10 Knots Cruising / 13 Knots Max |
Amenities
- Air Conditioning
- Internet Access
- Satellite TV
- Sun Awning
- Deck Shower
- Bimini
- BBQ
- Hair Dryer
- VCR/DVD
- Salon Stereo
- Board Games
Additional Amenities
Navbow Underwater Scooter
Towable Tube for 3 persons
Double Trouble Towable for 2 persons
Additional Entertainment
AMENITIES:Satellite Tv in all cabins and saloon, automatic espresso &
coffee machine, filter coffee machine, washing machine and tumble dryer, jbl party box bluetooth, front and rear seating group speaker system, wi-fi, playing cards, backgammon, box games.
Let's Start Planning Your Trip
Mainsail has built a highly experienced team of brokers throughout the years to make your charter experience seamless. Take advantage of over 50 years of combined travel experience at no cost to you!
InquireWater Activities
Tender (5,30 mt northstar, 115hp, 6 Pax)
- Scuba Onboard (Request Details)
- Stand-Up Paddle Board
- Adult Water Skis
- Wake Board
- 1-Man Kayak
- Snorkel Gear
Crew
| Crew | 5 |
|---|---|
| Captain | ERKAN MADAK |
| Nationality | Turkish |
Let's Start Planning Your Trip
Mainsail has built a highly experienced team of brokers throughout the years to make your charter experience seamless. Take advantage of over 50 years of combined travel experience at no cost to you!
InquireYacht Availability & Rates
- Available
- Booked
- Hold/Option
- Unavailable
| Season | 2 Pax | 3 Pax | 4 Pax | 5 Pax | 6 Pax | 7 Pax | 8 Pax | 9 Pax | 10 Pax | 11 Pax | 12 Pax |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| No rate information available | |||||||||||