Regal
Specifications
| Type | Power |
|---|---|
| Length | 90' / 27m |
| Beam | 20' / 6m |
| Draft | 5' / 2m |
| Builder | Pershing |
| Built | 2008 / 2022 (Refitted) |
| Speed | 38 Knots Cruising / 42 Knots Max |
Accommodations
Yacht has 3 stateroom.
Master with King Bed, VIP with King Bed and Twin with 3 twin beds or California King with 1 pull down twin.
Yacht can sleep 3 couples or 2 couples and 3 kids.
Amenities
- Air Conditioning
- Ice Maker
- Satellite TV
- Deck Shower
- Hair Dryer
- VCR/DVD
- Salon Stereo
Additional Amenities
This Regal Pershing makes it to Bimini in an hour and a half.
Please keep in mind water toys are available upon special request. There is limited of space in the garage and do we our best to supply every charter with maximum amount of fun toys.
Additional Entertainment
This Regal Pershing makes it to Bimini in an hour and a half
Let's Start Planning Your Trip
Mainsail has built a highly experienced team of brokers throughout the years to make your charter experience seamless. Take advantage of over 50 years of combined travel experience at no cost to you!
InquireWater Activities
Tender Yes
- Scuba Onboard (Request Details)
- Jet Skis
- Stand-Up Paddle Board
- 1-Man Kayak
- Snorkel Gear
- Float Mats
Crew
| Crew | 3 |
|---|---|
| Captain | Manny Gomez |
| Nationality | USA |
| Languages Spoken | English, Hebrew, Spanish |
Let's Start Planning Your Trip
Mainsail has built a highly experienced team of brokers throughout the years to make your charter experience seamless. Take advantage of over 50 years of combined travel experience at no cost to you!
InquireYacht Availability & Rates
- Available
- Booked
- Hold/Option
- Unavailable
| Season | 2 Pax | 3 Pax | 4 Pax | 5 Pax | 6 Pax | 7 Pax | 8 Pax | 9 Pax | 10 Pax | 11 Pax | 12 Pax |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| No rate information available | |||||||||||