Mac
Specifications
| Type | Power |
|---|---|
| Length | 30m / 101' |
| Beam | 7m / 23' |
| Draft | 2m / 6'7" |
| Builder | Italcraft |
| Built | 2007 / 2023 (Refitted) |
| Speed | 30 Knots Cruising / 40 Knots Max |
Accommodations
Owner's cabins with King bed
VIP cabin with Queen bed
Double cabin with double bed plus 1 x Pullman berth
Twin Cabin with 2 x twin beds
Amenities
- Air Conditioning
- VCR/DVD
Additional Amenities
1 x Tender AB 380, 170hp
1 x Jet Ski Seadoo Spark 90hp
1 x Seabobs F5
1 x Jobe Sofa, 3 person
1 x Jobe chest towable tube, 1 person
2 x Jobe tubes, 1 person
1 x Speed way 20 Aqua
1 x Water Ski Adult
1 x Water Ski Child
1 x Wakeboard
2 x SUP Jobe
1 x Red Shark Water Bike
Snorkeling Equipment
Additional Entertainment
Salon - Smart TV in the Salon with Nova and sound system controlled by tablet
Deck - Outdoor sound system
Cabins - all cabins with a Smart TV and Nova
Starlink internet
Let's Start Planning Your Trip
Mainsail has built a highly experienced team of brokers throughout the years to make your charter experience seamless. Take advantage of over 50 years of combined travel experience at no cost to you!
InquireWater Activities
- Scuba Onboard (Request Details)
Crew
| Crew | 5 |
|---|---|
| Captain | Evangelos Venetsanos |
| Nationality | Greek |
Let's Start Planning Your Trip
Mainsail has built a highly experienced team of brokers throughout the years to make your charter experience seamless. Take advantage of over 50 years of combined travel experience at no cost to you!
InquireYacht Availability & Rates
- Available
- Booked
- Hold/Option
- Unavailable
| Season | 2 Pax | 3 Pax | 4 Pax | 5 Pax | 6 Pax | 7 Pax | 8 Pax | 9 Pax | 10 Pax | 11 Pax | 12 Pax |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| No rate information available | |||||||||||